Přišel Vám exekuční spam?

Další vlna e-mailových výzev k zaplacení dluhů tentokrát zneužila naši doménu neomezeny-hosting.cz. E-maily, které jsou rozesílány pod hlavičkou exekutorské komory, jsou smyšlené a v příloze obsahují vir. Proto, prosíme, přílohy v žádném případě neotvírejte a e-mail smažte.

Spam, který několik měsíců zaplavuje Česko, se snaží infikovat příjemce a získat tak přístup do internetového bankovnictví. Různé formy tohoto spamu se šíří již od jara, překvapil nezvykle dobrou češtinou a českými údaji, pro smyšlené e-maily odesilatelů pak zneužívá řadu českých domén.

Jedná se o zneužití naši domény a poškozování dobrého jména společnosti, proto jsme provedli patřičné právní kroky. Omlouváme se za vzniklé potíže.

E-maily nejsou rozesílány z našich serverů, ale ze serverů v zahraničí.

Další informace můžete zjistit na zpravodajských portálech živě.cz nebo novinky.cz

Jak může dojít k zneužití domény?

V e-mailové zprávě lze jako odesilatele určit libovolnou e-mailovou adresu - existující i neexistující, ani není potřeba ji vlastnit. Podvodné
e-maily se snaží zadržet SPAM filtr pomocí několika pravidel. Jedním z nich je kontrola existence domény (kterou lze, narozdíl od e-mailové adresy, snadno ověřit), proto spammeři využívají existující domény. Těmto podvodům lze částečně zamezit kontrolou odesílajícího serveru - tedy zda má tento server "právo" odesílat jménem zvolené e-mailové adresy. Pro tuto kontrolu se používají technologie DKIM a SPF. Obě technologie používáme pro odchozí poštu - tedy server na straně příjmece si může ověřit, zda je e-mail ověřený (zda má odesílající server právo odesílat pod danou e-mailovou adresou) a používáme je taktéž pro příchozí poštu.

Příjecům, kteří využívají taktéž tuto technologii, pak tento SPAM nedorazí jako legitimní e-mail, ale je správně vyhodnocen jako nevyžádaný.

Chcete více informací? Kontaktujte nás

Potřebujete s něčím poradit nebo si jen popovídat? Napište nám na email nebo zavolejte.
Rádi zodpovíme vaše dotazy. Naleznete nás i na Facebooku a Twitteru.